Facebook
Twitter
 
   
   
   
Hızlı Erişim
Atatürk Köşesi
Mezunlarımız
Etkinliklerimiz
Başarılarımız
Duyurular
Fotoğraf Galerisi
Videolar
Kayıt Bilgileri
Dökümanlar
Ders Programı
Yemek Listesi
İnsan Kaynakları
Rehberlik
Yedincioğul Dergisi
e-Katalog
 
Haber Detayları
 
 
Oyun Deyip Geçmeyin
Yeni eğitim dönemi seminer ve planlama çalışmaları kapsamında Akıl Oyunları Eğitmeni Bekir Çelebi öğretmenlerimiz için yaklaşık 30 adet akıl oyununun sunumunu gerçekleştirdi.
 
Kütüphanede gerçekleştirilen sunumda Eğitmen Bekir Çelebi akıl oyunlarının sınıfta öğrencilerle birlikte kaliteli vakit geçirmenin ve aynı zamanda öğrenme becerilerini geliştirmenin mükemmel bir yolu olduğunu ifade ederek “Bunu yaparken de sıradan basit oyunlar değil de akıl ve zekâ oyunları oynamak çok daha doğrudur. Akıl ve zekâ oyunları deyince gözünüzde sıkıcı oyunlar canlanmasın. Çoğu oyun hem çok eğlencelidir hem de çocuklarınızın becerilerini geliştirecek düzeydedir” dedi.
 
Çelebi, “Ayrıca bu tür oyunlar harika vakit geçirmenin yanında, öğrenci ile sahip olduğunuz ilişkileri de güçlendirir. Bu oyunlarının eğitici olması için aşırı derecede akademik olmasına da gerek yoktur. Sadece oynamak bile, sözlü iletişim, paylaşma, sabırlı olma, diğerleriyle temas kurma gibi önemli sosyal becerileri geliştirebilir” diyerek sözlerini noktaladı.
 
 
 
 
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2013