Facebook
Twitter
 
   
   
   
Hızlı Erişim
Atatürk Köşesi
Mezunlarımız
Etkinliklerimiz
Başarılarımız
Duyurular
Fotoğraf Galerisi
Videolar
Kayıt Bilgileri
Dökümanlar
Ders Programı
Yemek Listesi
İnsan Kaynakları
Rehberlik
Yedincioğul Dergisi
e-Katalog
 
Özel Adabilim Ortaokulu

 

 

   

 

 

 

 

 

Artık ergenlik provaları yapmaya başlayan öğrencimizin algı, değer ve ilgi alanları değişmişti. Yaşına uygun olarak arkadaşları ile daha fazla vakit geçirmek ister, model aldığı şahsiyetlere duyduğu ilgi en yüksek düzeydedir.

 

 

 

- AKADEMİK OLARAK BAŞARILI BİR NESİL YETİŞTİRİYORUZ…

Bu nedenle öğrencinin, bu psikolojik ihtiyaçları gözetilerek okulumuzda eğitim gören öğrencilerimize akademik katkı sağlamak amacıyla yatılı eğitim kampları uygulanır, arkadaşları ile birlikte öğretmenleri gözetiminde öğrenmeyi keyifli hale getirir.

5-6-7 ve 8. Sınıf öğrencilerine ayda bir uygulanan deneme sınavı, sık sık uygulanan tarama testi sınavları ile öğrencinin eksikleri tespit edilerek eksik olduğu dersten etüt alması sağlanır. Öğrencilerin tek tek oturdukları sınıflarda sınıf sayısı 20 kişiyi geçmemektedir. Öğrencinin sınıfında eşyalarını koyabileceği kendine ait özel dolapları bulunmaktadır. Ders anlatımlarına görsel destekler eşlik eder. Kaliteli eğitim kadrosu ile başarı yakalanır.

 

 

 

 

 

- HAYAT OKULU PROJESİ...

Öğrencinin eğitimini hayatla ilişkilendirilmesine destek verilir. Hayat okulu projesi ile öğrencinin akademik başarısının yanı sıra yaşam tecrübelerinin de artırılması sağlanır.

 

  

- KİTAP OKUYAN OKUL…

Kitap okuma faaliyetleri orta okulda da devam eder: Her hafta bir kitap bitiren öğrencimiz dönem boyunca 40 kitap okuyarak bir üst sınıfa geçer.

 

 

- HER GÜNÜ ETKİN OKUL ADABİLİM...

Sene başı belirlenen tüm etkinlikler belli bir takvimle sene içine  yayılan etkinliklerimizle söyleşiler, geziler, tiyatro oyunları, sinema günleri, konferanslar ve yarışmalarla öğrencinin sosyal yönü desteklenir.

 

 

- 1 İNSAN 3 LİSAN…

İngilizce, Arapça ve sadece 5. sınıflara Osmanlıca Dil Eğitimi verilerek öğrenci 3 yabancı dil öğrenerek lise hayatına hazırlanır. 

 

 

 

 

 

- ÖNCE AHLAK ve MANEVİYAT...

Değerler eğitimi, Kur’an –ı Kerim, Hz. Muhammed'in hayatı, Temel Dini Bilgiler dersleri ile destek verilerek idealist nesillerin yetiştirilmesi hedeflenir.

 

 

- FİZİKSEL GELİŞİMİ DESTEKLİYORUZ..

Düzenli yüzme dersleri ile zihinsel ve fiziksel gelişimine destek verilir.

 

 

 

 

  

- DİSİPLİN ANLAYIŞIMIZ...

Disiplin denetleme kurulunun sürekli takibi ile okulumuzda denetleyen, kurallar koyan pozitif disiplin anlayışı oluşturularak düzen ve takip sağlanır.

 

 

 

 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2013