Facebook
Twitter
 
   
   
   
Hızlı Erişim
Atatürk Köşesi
Mezunlarımız
Etkinliklerimiz
Başarılarımız
Duyurular
Fotoğraf Galerisi
Videolar
Kayıt Bilgileri
Dökümanlar
Ders Programı
Yemek Listesi
İnsan Kaynakları
Rehberlik
Yedincioğul Dergisi
e-Katalog
 
Özel Adabilim Anadolu Lisesi

 

 

 

 

 

 

 

 

Ergenlik fırtınalarının yaşandığı, kişisel, ailevi çatışmaların yaşandığı en zor yıllar olarak tarif edilen lise yılları yaratıcılığın ve bedensel enerjinin en üst düzeyde olduğu en verimli yıllardır da aynı zamanda, bu amaçla okulumuzda öğrencilerimizin temel ihtiyaçlarının karşılandığı, eğitim ve disiplin boyutunda pozitif disiplin anlayışının benimsendiği lisemizde:

 

 - AKADEMİK OLARAK BAŞARILI BİR NESİL YETİŞTİRİYORUZ…

Öğrencilerimiz 15-20 kişilik sınıflarda eğitim görerek, anlayamadıkları her konuyu öğretmenleri ile birebir paylaşma imkanı bulurlar, deneyimli eğitim kadrosu ile öğrencinin deneme ve tarama sınav sonuçlarına göre tespit edilen akademik eksikliklerinin belirlenip etüt sitemi ile eksiklerin kapatılması yoluna gidilmektedir.

 

11. ve 12. sınıflarımıza sınava yönelik hazırlanan hazırlık kampları ile başarının arttırılması ve dershaneye duyulan ihtiyacın yok edilmesi hedeflenmiştir.

 

 

  

- 1 İNSAN 3 LİSAN…

Lisemizde eğitim gören öğrencilerimiz üç dil bilerek mezun olurlar. İngilizce + Arapça + Osmanlıca dil eğitimi alır.

  

- ÖNCE AHLAK ve MANEVİYAT...

Din kültürü, Kuran-ı Kerim, Siyer-i Nebi, Adab-ı Muaşeret dersleri ile maneviyatı sağlam geçmişine bağlı nesillerin oluşturulması hedeflenir.

 

 

  

- FİZİKSEL GELİŞİMİ DESTEKLİYORUZ..

9. sınıftan itibaren verilen, düzenli yüzme dersleri ile zihinsel ve fiziksel gelişimine destek verilir.

  

- HER GÜNÜ ETKİN OKUL ADABİLİM...

Sene başı belirlenen tüm etkinlikler belli bir takvimle sene içine  yayılan etkinliklerimizle söyleşiler, geziler, tiyatro oyunları, sinema günleri, konferanslar ve yarışmalarla öğrencinin sosyal yönü desteklenir.

  

- EYVAH DEMEMEK İÇİN GELECEĞİMİ SEÇİYORUM..

 Öğrencinin eğitimini hayatla ilişkilendirilmesine destek verilir. Geleceğimi seçiyorum projesi ile öğrencinin akademik başarının yanı sıra iş tecrübelerinin de artırılması sağlamak amacıyla seçmek istediği meslek grubunun yanında 1 haftalık staj yapması sağlanarak bilinçli meslek seçimine katkı sağlanır.

 

 

 

  

- ÇOCUKLARIMIZI DİZİ KAHRAMANLARINDAN KURTARIYORUZ...

Lise döneminde model alma yoluyla öğrenmelerin önemini bilen okulumuzda örnek şahsiyetler, biyografik roman film gösterileri ile öğrencinin gelişimi desteklenir.

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2013